Zatrzymani za pobicie w centrum Częstochowy

Trzech kolegów spacerowało po centrum miasta i planowało kogoś okraść. Młodzi ludzie wytypowali swoją ofiarę podczas zakupów w sklepie całodobowym. Przeszli za nią kilkanaście metrów, a kiedy znaleźli się w miejscu osłoniętym drzewami, jeden ze sprawców kopnął mężczyznę w plecy.

Zaatakowany 28-latek upadł, ale od razu się podniósł i chciał uciekać. Wtedy drugi z napastników ponownie go przewrócił. Agresorzy kopali mieszkańca powiatu częstochowskiego po całym ciele, przez co złamali mu rękę. Napadnięty miał też wiele rozległych krwiaków oraz tłuczone rany. Pomimo tych wszystkich obrażeń mężczyzna nie oddał swoich pieniędzy, natomiast krzywdząca go grupa uciekła, bo została spłoszona przez przypadkowego przechodnia.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Do napaści doszło pod koniec czerwca. Ostatecznie kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali wszystkich trzech podejrzanych, którzy mają od 19 do 22 lat. Decyzją prokuratora dwóch ze sprawców zostało objętych policyjnym dozorem. Za usiłowanie rozboju grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Miejska TV