Częstochowa nawadnia drzewa

Z powodu panującej suszy przy rosnących na miejskich terenach młodych drzewach pojawiają się pojemniki z aplikatorami do podlewania roślin. To pilotażowy program. Zakup partii stu worków kosztował miasto 9,5 tys. zł.

Worki są zrobione ze sztucznego tworzywa i mieszczą 60 litrów wody, która wsiąka w promieniu około 30 cm od pnia drzewa przez około cztery do sześciu godzin. Dzięki temu nawodnienie jest dużo skuteczniejsze niż podlewanie wężem lub wiadrem.

Częstochowa zakupione sto worków stosuje rotacyjnie, przekładając po opróżnieniu na kolejne rośliny. Podlewane są nie tylko młode drzewa, ale też nasadzenia sprzed czterech czy pięciu lat. Urząd Miasta informuje, że już po wstępnych obserwacjach można stwierdzić, że nawadnianie tą metodą jest skuteczne i pozwala na bardzo istotne ograniczenie strat wynikających z suszy.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W środę 24 lipca worki z aplikatorami do kropelkowego podlewania można było znaleźć m.in. przy ul. św. Rocha, w pobliżu skrzyżowania z ul. Legnicką. Oprócz tego kontynuowane jest tradycyjne nawadnianie nowych nasadzeń drzewek.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Miejska TV