Biegał po ulicy i zaczepiał ludzi. Miał ponad trzydzieści porcji amfetaminy

Mężczyzna biegał po ulicy i zaczepiał przechodniów. Zawiercianin kilka tygodni temu opuścił zakład karny. Policjanci podczas zatrzymania znaleźli przy nim ponad trzydzieści porcji amfetaminy.

24 lipca wieczorem dyżurny zawierciańskiej policji otrzymał zgłoszenie o osobie, która biega w rejonie ulicy Wierzbowej i zaczepia przechodniów. Na miejscu pojawił się patrol, który zatrzymał 31-latka. Mężczyzna miał przy sobie sześć strunowych woreczków z amfetaminą, co potwierdziły badania wykonane narkotesterem.

Zawiercianin trafił do policyjnego aresztu, a co istotne, kilka tygodni wcześniej wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę za przestępstwa narkotykowe. Po przesłuchaniu o jego dalszym losie zdecyduje prokuratura i sąd. Z powodu recydywy kodeks karny przewiduje dla niego karę do 4,5 roku więzienia.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W całym minionym tygodniu doszło w Zawierciu do serii zatrzymań związanych z narkotykami, w tym dwóch obywateli Bangladeszu. 22 lipca, w poniedziałek wieczorem, policyjny patrol zainteresował się przy ul. Kromołowskiej 23-letnim kierowcą hondy. Młody mężczyzna był pod działaniem środków odurzających, a jego 35-letni pasażer miał przy sobie amfetaminę. Okazało się również, że jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

23 lipca ok. 1:00 w nocy patrol zatrzymali do kontroli opla astrę. Samochodem podróżowało dwóch cudzoziemców, a kierowca zachowywał się podejrzanie. Przeprowadzone badanie wykazało, że wcześniej nie spożywał alkoholu, natomiast narkotest wykrył w jego organizmie marihuanę. Pobrano mu także próbkę krwi do dalszych badań. 24-latek posiadał też przy sobie woreczek strunowy z zielonym suszem, a kiedy funkcjonariusze przeszukali bagaż 25-letniego pasażera, znaleźli trzy dilerki z białym proszkiem.

Mężczyźni resztę nocy spędzili w policyjnym areszcie. Rano zostali przesłuchani i dobrowolnie poddali się karze. Zarzuty usłyszy także 23-letni zawiercianin zatrzymany tego samego dnia na ul. Powstańców Śląskich. Mężczyzna miał przy sobie niewielką ilość amfetaminy.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

Miejska TV