Dwunastolatka z województwa śląskiego urodziła dziecko

Dwunastoletnia mieszkanka województwa śląskiego prawdopodobnie urodziła chłopca. Obcowanie płciowe z dzieckiem poniżej piętnastego roku życia to przestępstwo zagrożone długoletnią karą więzienia.

Radio Bielsko poinformowało, że w bielskim szpitalu w miniony wtorek 23 lipca przyszedł na świat chłopiec, który jest zdrowy. Matką ma być dwunastoletnia dziewczynka. – Z naszych ustaleń wynika, że sprawa została zgłoszona organom ścigania – napisała redaktorka Magda Fritz. Nie udało nam się potwierdzić doniesień o narodzinach.

Jak udało nam się ustalić Prokuratura Rejonowa Bielko-Biała-Północ prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia do czynu seksualnego osoby poniżej piętnastego roku życia. Informacja miała wpłynąć do służb ze szpitala. Ze względu na dobro małoletniej dziewczynki nie są podawane szczegóły znajdującego się na początkowym etapie postępowania.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Według art. 200 kodeksu karnego osoba, która obcuje płciowo z małoletnim poniżej piętnastego roku życia, dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania podlega karze pozbawienia wolności od dwóch do dwunastu lat.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Więcej: www.radiobielsko.pl

Miejska TV