Osiem razy zrobił zakupy i ani razu nie zapłacił

Supermarket miał stałego klienta. Mężczyzna w krótkim czasie osiem razy zrobił zakupy i ani razu nie zapłacił. Decydował się między innymi na damskie torebki.

Mężczyzna regularnie okradał jeden z radzionkowskich supermarketów. Jego łupem padały artykuły spożywcze, środki czystości, sprzęt elektroniczny, elektronarzędzia, a nawet damskie torebki. Złodziej po brzegi ładował artykułami wózek sklepowy. Wykorzystywał moment nieobecności sprzedawcy przy kasie lub otwarte drzwi wejściowe do sklepu, po czym wychodził z marketu i nie płacił. Następnie wzywał taksówkę i jechał prosto na targowisko, gdzie sprzedawał towar jednej z miejscowych handlarek.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Na przełomie czerwca i lipca br. mężczyzna aż ośmiokrotnie okradał ten sam sklep. Wartość poniesionych z tego tytułu strat wyniosła ponad 12 tys. zł. Kolejna próba okazała się ostatnią. Złodziej został rozpoznany przez pracownika ochrony, który powiadomił policjantów. 45-letni mieszkaniec Świętochłowic usłyszał zarzuty, a prokurator objął go policyjnym dozorem. Za kradzieże mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, jednak w jego przypadku kara może być surowsza z powodu recydywy.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach (urządzenia służące do zdejmowania odcisków palców)

Miejska TV