Śmiertelne potrącenie motocyklisty w powiecie lublinieckim

Podczas włączania się do ruchu kierowca osobówki nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. To doprowadziło do wypadku. Kierowca jednośladu stracił życie. Miał 23 lata.

Wypadek miał miejsce 25 lipca ok. 16:00 na drodze powiatowej z Chwostka do Koszęcina, w rejonie Droniowic w gminie Kochanowice. Ze wstępnych ustaleń policjantów z lublinieckiej drogówki wynika, że podczas włączania się do ruchu z drogi podporządkowanej 29-letni kierowca osobowego renault nie udzielił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Skutkiem była śmierć prowadzącego jednoślad 23-latka.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Kierowca samochodu był trzeźwy w chwili zdarzenia. Pobrano mu krew do badań i nie stwierdzono dotąd, aby znajdował się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającej substancji. Stan trzeźwości motocyklisty nie jest znany. Na miejscu czynności prowadzili funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego i technik kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu pod nadzorem Prokuratora Rejonowego. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśnione w toczącym się postępowaniu.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Miejska TV