W weekend burze i upały. Będzie ponad 30 stopni

W najbliższy weekend pogoda powinna zadowolić każdego. Spodziewać się można tak opadów oraz burz, jak i upałów. Słupki na termometrach mogą wskazywać w dzień ponad trzydzieści kresek.

Jeszcze 26 lipca może na Częstochowę spaść deszcz. Miasto czeka gorąca noc z piątku na sobotę, w której trakcie nawet nad ranem termometr nie powinien wskazywać mniej niż piętnaście kresek. Poprzedza to gorący oraz deszczowy pierwszy dzień weekendu.

27 lipca w ciągu dnia temperatura będzie dochodzić do 26-27 stopni, a przez całą dobę spodziewać się można opadów oraz burz, miejscami nawet gradu. W sobotę potencjalnie mogą być z tego powodu wydawane ostrzeżenia meteorologiczne dotyczące Częstochowy oraz regionu.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Noc z soboty na niedzielę według prognoz synoptyków będzie upalna. Zapowiada to warunki, jakie towarzyszyć nam mogą w niedzielę. 28 lipca w województwie śląskim temperatura powietrza w cieniu prawdopodobnie będzie sięgać do trzydziestu kilku stopni. Takie warunki są niekorzystne dla człowieka. Mogą powodować m.in. zasłabnięcie czy rozpraszać kierowców.

KR

Miejska TV