Wychowanka Aeroklubu Częstochowskiego zdobyła złoto

Częstochowianka została Mistrzynią Świata. Wychowanka i członkini Aeroklubu Częstochowskiego Patrycja Pacak zdobyła złoty medal w 10. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Akrobacji Advanced w Rumunii.

Mistrzyni Świata zdobyła w ogólnym rankingu 7224.64 punktów. W trakcie zawodów prowadziła nieprzerwanie w ogólnej klasyfikacji od drugiej aż do szóstej, ostatniej konkurencji. Korzystała przy tym z maszyny Swift S-1, polskiego szybowca akrobacyjnego o rozpiętości trzynastu metrów. Złota medalistka ma w niedzielę wieczorem wrócić do kraju.

Mistrzostwa rozpoczęły się 18 lipca, natomiast zakończą się w najbliższy weekend. Wystartowało w nich 31 zawodników z 13 państw, w tym cztery pełne reprezentacje. Na drugiej pozycji w 10. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Akrobacji Advanced w Deva w Rumunii uplasował się Octav Alexan z kraju gospodarzy, a na trzecim miejscu francuski zawodnik Charlie Levy Louapre. Pozostali uczestnicy z podium również korzystali z polskiej konstrukcji MDM-1 Fox. Reprezentujący Polskę Sławomir Cichoń zajął 12. pozycję.

[huge_it_slider id=”1″]

Zawody zostały rozegrane razem z 22. Mistrzostwami Świata w Akrobacji Szybowcowej. W zeszłym roku Patrycja Pacak wraz z Michałem Klimaszewskim, Wojciechem Gałuszką i Sławomirem Cichoniem zdobyli srebrny medal w klasie Advanced w 9. Mistrzostwach Świata w Czeskich Zbraslavicach.