1 sierpnia zabrzmią syreny alarmowe

Częstochowa uczci pamięć o powstańcach warszawskich. Zgodnie ze zwyczajem w godzinę wybuchu walk zabrzmią syreny alarmowe.

W czwartek 1 sierpnia o godz. 17:00 zostanie przeprowadzony test sprawności syren alarmowych. Emitowany będzie trwający trzy minuty dźwięk ciągły, który oznacza odwołanie alarmu. Ma to związek z obchodami 75. rocznicy rozpoczęcia w stolicy akcji ”Burza”, czyli wybuchu Powstania Warszawskiego. Zarazem w kościele rektorackim pw. Najświętszego Imienia Maryi przy III Al. NMP w Częstochowie w tym samym czasie rozpocznie się Msza św., po której nastąpi złożenie kwiatów i wieńców pod Grobem Nieznanego Żołnierza w alei Henryka Sienkiewicza.

[huge_it_slider id=”1″]

 

O godz. 17:00 zaplanowano także projekcje filmu ”Kurier” w Ośrodku Kultury Filmowej ”Iluzja”. Dwie godziny później w tym samym miejscu odbędzie się spotkanie z Jarosławem Kurskim, autorem książki ”Kurier wolności – Jan Nowak Jeziorański”, natomiast o godz. 20:00 zaplanowano na Placu Biegańskiego Koncert Pieśni Powstańczych. Organizatorem uroczystości jest Światowy Związek Żołnierzy Amii Krajowej Okręgu Częstochowskiego oraz Urząd Miasta Częstochowy.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Miejska TV