Trzej nietrzeźwi cykliści z powiatu myszkowskiego

Niedziela okazała się niefortunnym dniem dla trzech cyklistów z naszego regionu. Myszkowska policja zatrzymała mężczyzn pod wpływem alkoholu.

28 lipca na terenie powiatu myszkowskiego zatrzymano trzy osoby, które kierowały w stanie nietrzeźwości. Około 7:30 na ulicy Waryńskiego w Myszkowie w ręce drogówki wpadł 21-letni mieszkaniec miasta. Miał 0,5 promila alkoholu w organizmie i w dodatku obowiązywał go sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 21-latek nie widział przeszkód, aby w takim stanie prowadzić motorower.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez ten sam patrol o 10:00 na ulicy Sportowej w Masłońskim. 47-latek z Huty Starej, który również poruszał się motorowerem, został zatrzymany do kontroli drogowej. Nie posiadał uprawnień do kierowania i był pijany. Badanie wykazało promil alkoholu w organizmie.

Trzeci pijany cyklista wpadł w ręce policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na ulicy Osińska Góra w Myszkowie. Pomimo zakazu sądowego oraz braku obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu 47-latek zdecydował się prowadzić motorower Tors. W tym przypadku mężczyzna miał ponad 2 promile. Teraz o losie trzech nietrzeźwych kierowców zdecyduje sąd.

KR

Miejska TV