Zmarła rowerzystka potrącona przez samochód w Soborzycach

To kolejny wypadek w naszym regionie, w którym życie straciła rowerzystka. Kobieta kierująca osobówką najechała na 75-latkę. Potrącona zmarła w drodze do szpitala.

W sobotę 27 lipca po 14:30 doszło do wypadku w Soborzycach w gminie Dąbrowa Zielona. Kobieta kierująca renault zmierzała w stronę Koniecpola. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że nie zachowała bezpiecznej odległości i najechała na jadący w tym samym kierunku jednoślad. 75-letnia rowerzystka odniosła poważne obrażenia. Zmarła podczas transportu do szpitala.

Policjanci na miejscu ustalili, że 51-latka, która spowodowała wypadek, była trzeźwa. Śledczy wyjaśniają teraz przyczynę zdarzenia. To kolejny w tym roku wypadek na terenie powiatu częstochowskiego, w którym zginął rowerzysta.

[huge_it_slider id=”1″]

 

W lipcu na DK-1 mężczyzna prawdopodobnie podczas włączania się do ruchu wjechał jednośladem w tył naczepy pojazdu, stracił równowagę i dostał się pod jej tylną oś. Zmarł po przewiezieniu do szpitala. Natomiast w marcu w Kościelcu z powodu zderzenia z ciężarówką zginęła kobieta, która zmieniała pas ruchu. Wjechała wprost pod jadący prawidłowo pojazd. Również zmarła po przewiezieniu do szpitala.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Miejska TV