Częstochowska pięcioboistka nagrodzona medalami

Częstochowska zawodniczka zdobyła srebrny i brązowy medal podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym w Sofii. Rywalizowało ze sobą blisko pięciuset zawodników z czterdziestu państw.

Polska był reprezentowany w Bułgarii przez jedenastoosobową ekipę, w której składzie znalazła się zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego 48 Częstochowa. Paulina Myrda w konkurencji indywidualnej zajęła 11. miejsce na świecie w kategorii junior młodszy U-17, jednocześnie w tym starcie liczona była klasyfikacja drużynowa i tu wraz z Nelą Szczur i Zofią Ciesielską częstochowianka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym .

[huge_it_slider id=”1″]

 

W sztafecie żeńskiej razem z Nelą Szczur zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym, a w sztafecie mix wraz z Olafem Paradowskim uplasowała się na 4. miejscu. W lutym podczas uroczystości rozstrzygnięcia plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza regionu częstochowskiego zastępca prezydenta miasta Andrzej Szewiński wręczył Paulinie Myrdzie statuetkę ”Nadzieja częstochowskiego sportu”. Mistrzostwa Świata Juniorów U-19 i Juniorów Młodszych U-17 w Pięcioboju Nowoczesnym odbywały się od 18 do 25 lipca w Sofii.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Miejska TV