Od środy przejazd przez Estakadę w kierunku Katowic zamknięty dla ruchu

Trwa przebudowa linii tramwajowej. W związku z tym wprowadzane są czasowe zmiany w ruchu. Od środy przejazd przez torowisko przy Estakadzie w kierunku Katowic nie będzie możliwy. Utrudnienia potrwają przez około dwa tygodnie.

Od 31 lipca prowadzące remont Konsorcjum NDI zamknie dla ruchu jezdnię po zachodniej stronie Estakady na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z al. Pokoju. Z tego powodu nie będzie możliwy przejazd samochodów przez torowisko. Co istotne jezdnia al. Niepodległości, przed zajezdnią MPK, jeszcze przez tydzień pozostanie zamknięta dla ruchu kołowego na całej szerokości.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Nadal będzie działał przystanek autobusów za tramwaj na wlocie al. Pokoju przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego. Od środowego poranka nastąpią zmiany na miejskich liniach nr 10, 12, 20, 24, 31, 32, 34, 35, 36 oraz 53, 57, 58, 59, 65, 67 i 68. Przystanek ”Estakada” w kierunku Błeszna i Rakowa zostanie zawieszony. Wprowadzone zostaną też zmiany w kursach w kierunku Błeszna, Rakowa i Korkowej, polegające na przejeździe wszystkich linii od przystanku ”Pusta” przez ulice Powstańców Śląskich i aleję Niepodległości.

W przebudowie są obecnie: aleja Pokoju i al. Niepodległości, jednocześnie trwa budowa Centrów Przesiadkowych przy dworcach kolejowych: Głównym, Stradom i Raków, gdzie również przebudowywane są pobliskie ulice. Trasy objazdu na tym etapie prac w uproszczeniu pokazuje poniższa mapa.

KR
Fot.: google

Więcej: mapa objazdów od 31 lipca 2019 r.
Więcej: zmiany na liniach MPK

Miejska TV