Mieszkanka powiatu myszkowskiego przewoziła narkotyki z Holandii

Kobieta transportowała narkotyki z Holandii do Polski. Na obecnym etapie śledztwa służby próbują ustalić pełen krąg osób zaangażowanych w przewóz, źródło pochodzenia substancji oraz ich przeznaczenie.

Policjanci opolskiego Zarządu CBŚP dostali informacje, że kobieta może przewozić narkotyki z Holandii do Polski. 27 lipca na MOP Wierzbnik, przy autostradzie A4, zatrzymano Renatę P. Funkcjonariusze w kierowanym przez nią samochodzie znaleźli prawie pięć litrów płynnej amfetaminy oraz 1250 gramów marihuany.

[huge_it_slider id=”1″]

 

29 lipca na wniosek prokuratora Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej w Opolu Sąd Rejonowy w Opolu zastosował wobec 48–letniej mieszkanki powiatu myszkowskiego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Renata P. usłyszała zarzut wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości narkotyków, co stanowi zbrodnię z art. 55 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Grozi jej kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności. Wartość rynkowa przewożonej amfetaminy to ok. 37 tys. 600 złotych, natomiast wartość zabezpieczonego środka odurzającego na czarnym rynku oszacowano na prawie 40 tys. złotych.

KR
Fot.: Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Miejska TV