W tym miesiącu mogą się pojawić oferty kupna Huty Częstochowa

Huta czeka na inwestorów. Po fiasku rozmów z Greybull Capital w lipcu zainteresowanie częstochowskim zakładem wyraził Liberty House Group. W sierpniu natomiast z pewnym prawdopodobieństwem zostaną złożone oferty zakupu.

1 sierpnia przedstawiciele działających w Huta Częstochowa związków zawodowych spotkali się w warszawskiej siedzibie ISD z potencjalnym inwestorem. Związkowcy informują, że w rozmowach uczestniczyły najważniejsze osoby w Liberty, a właściciel założonej na Wyspach Brytyjskich firmy ma tego samego dnia kontaktować się z Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigą Emilewicz oraz przedstawicielami banków PKO BP i Pekao SA.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Według przekazanych nam informacji, z pewnym prawdopodobieństwem do ok. 10 sierpnia zostaną złożone aż trzy oferty zakupu częstochowskiej spółki. W tej chwili nie wiadomo, w jaki dokładnie sposób Przemysłowy Związek Donbasu wypłaci najbliższe wynagrodzenie pracownikom. Co istotne, związkowcy zwracali się listownie o zainteresowanie losem częstochowskiej Huty, ponieważ zagrożone są miejsca pracy dla około 1200 osób.

26 lipca przedstawiciele pracowników pisali do prezesa Liberty House Group Sanjeeva Gupty, proponując pomoc i wywieranie presji społecznej na instytucji i urzędy. Listy z apelem o pomoc w znalezieniu inwestora są datowane na ten sam dzień. Zostały zaadresowane do posłów i senatorów z naszego regionu oraz Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a skierowane były również m.in. do wiadomości władz kraju oraz miasta Częstochowy, na którego terenie leży zagrożone upadkiem przedsiębiorstwo.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Miejska TV