Kolejny przetarg dotyczący odcinka F autostrady A1. Prace mają zakończyć się w tym roku

Po opóźnieniach w realizacji umowy przez konsorcjum Salini, prac zabezpieczających na odcinku F autostrady podjęły się inne firmy. W bieżącym tygodniu trwa już układanie nawierzchni. Ogłoszono również prawdopodobnie ostatni przetarg dotyczący tej części A1 przed udostępnieniem drogi kierowcom.

Ruszyły prace między węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia. 2 sierpnia ogłoszono również przetarg, który dotyczy elementów niezbędnych do oddania do użytkowania ciągu głównego A1 i włączenia A1 w istniejący ślad DK1. Inaczej mówiąc, są to elementy infrastruktury, które są konieczne, aby udostępnić trasę kierowcom.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Przyszłe porozumienie dotyczy wykonania i zainstalowania takich urządzeń, jak oświetlenie przy węźle Częstochowa Północ, ekrany akustyczne, oznakowania, słupki, znaki kilometrowe i hektometrowe, bariery ochronne z betonu oraz stali, ogrodzenia dróg i zbiorników, w tym furtki i bramy.

Ogłoszony przetarg ma wyznaczony termin realizacji do 15 grudnia 2019 r., natomiast termin składania ofert wyznaczono na 3 września. Jest więc prawdopodobne, że przed końcem roku obwodnica Częstochowy będzie dostępna dla kierowców.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: GDDKiA

Miejska TV