Premier na otwarciu odcinka autostrady między Pyrzowicami a Częstochową

Nastąpiło otwarcie i udostępnienie kierowcom części budowanej autostrady A1. Na miejscy obecny był Prezes Rady Ministrów, który podkreślił, że dokonuje się kolejny wielki krok w kierunku połączenia Śląska z Pomorzem.

2 sierpnia nastąpiło otwarcie ukończonych odcinków autostrady A1. Trasa między portem lotniczym w Pyrzowicach a węzłem Częstochowa Południe ma długość ok. 33 km, a to część większego projektu, razem z obwodnicą naszego miasta. W oddaniu drogi do ruchu wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński oraz Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Kierowcom oddano do dyspozycji dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Premier podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej autostrady. – Pamiętajmy o tym, że budowa infrastruktury drogowej to praca dłuższa niż tylko jedna kadencja. To pewne strategiczne przemyślenia, przygotowania, prace związane z zezwoleniami środowiskowymi i administracyjnymi – powiedział Mateusz Morawiecki. Co istotne, GDDKiA planuje w 2020 r. podpisanie przetargów na budowę 921,9 km dróg krajowych, natomiast w roku 2021 już obecnie przewidziane są umowy na 584,5 km głównych połączeń. Ukończenie budowy A1 pozwoli pokonać trasę między południową granicą kraju do wybrzeża Morza Bałtyckiego w ok. 6 godzin i jest to inwestycja istotna m.in. dla handlu.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Film i fot.: Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Miejska TV