Jaskóła bez Kukiza do Senatu?

Rozpoznawalny częstochowski parlamentarzysta prawdopodobnie wystartuje w jesiennych wyborach samodzielnie. Tomasz Jaskóła będzie starał się o miejsce w Senacie.

Częstochowski poseł nie należy obecnie do żadnej partii. Tomasz Jaskóła wcześniej był zaangażowany w ruch Pawła Kukiza, który zdecydował się na koalicję z Polskim Stronnictwem Ludowym. W ubiegły piątek 9 sierpnia czterech posłów Kukiz’15 – Bartosz Jóźwiak, Jerzy Kozłowski, Tomasz Jaskóła i Elżbieta Zielińska – złożyło rezygnację z członkostwa w klubie i poinformowało o utworzeniu nowego koła poselskiego Unia Polityki Realnej. Według nieoficjalnych informacji Tomasz Jaskóła poważnie myśli nad startem do Senatu w okręgu 69, który obejmuje miasto na prawach powiatu Częstochowę.

Tomasz Jaskóła nie zaprzeczył tym informacjom i przekazał, że wyborcy oraz członkowie struktur Kukiz’15 w Częstochowie namawiają go na start. – Mam wsparcie wielu osób, które tak jak ja nie akceptują decyzji o wspólnym starcie Kukiz’15 z PSL. Dlatego myślimy o starcie do Senatu z własnego Komitetu. Obecnie analizujemy nasze szanse – powiedział. Tomasz Jaskóła jest nauczycielem i przedsiębiorcą. Reprezentant naszego miasta prawdopodobnie byłby jedynym bezpartyjnym kandydatem w nadchodzących wyborach.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Można przypuszczać, że do wyższej izby Parlamentu będzie startował obecny senator Artur Warzocha z PiS, Halina Rozpondek z PO, Wojciech Konieczny z Lewicy. Marcin Maranda, były częstochowski radny, będzie tej jesieni kandydować do Sejmu z listy Bezpartyjnych Samorządowców. Daje to szanse dla wyróżnienia się spośród partyjnych kandydatów. Tomasz Jaskóła działa również aktywnie poza polityką. Biorąc pod uwagę wyniki wyborów z 2015 r., może osiągnąć dwucyfrowy wynik. Jeśli swoim startem zabierze głosy PiS, w konsekwencji w wyborach mandat może uzyskać kandydatka PO.

KR
Fot.: Biuro Poselskie Tomasz Jaskóły

Miejska TV