Pościg za pijanym motorowerzystą w Sadowie. Był poszukiwany listami gończymi

Motorowerzysta nie stanął do kontroli drogowej. Policjanci zatrzymali mężczyznę dopiero po pościgu. Był poszukiwany dwoma listami gończymi.

W niedzielny wieczór 11 sierpnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymali zgłoszenie o motorowerzyście, który w Sadowie w gminie Koszęcin miał się poruszać całą szerokością jezdni. W rejonie ul. Powstańców Śląskich skierowani na miejsce mundurowi zauważyli wskazany wcześniej pojazd, po czym próbowali go zatrzymać.

Policjanci użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych, ale mimo to mężczyzna prowadzący skuter nie zareagował i kontynuował jazdę. Poruszał się zygzakiem. Zajeżdżał policjantom drogę i nie pozwalał się wyprzedzić. Ostatecznie zjechał na okoliczne pole, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i się wywrócił. Wtedy w desperacji zaczął uciekać pieszo.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Mężczyzna został dogoniony i obezwładniony przez funkcjonariuszy. W trakcie badania na zawartość alkoholu urządzenie wskazało w jego organizmie ponad dwa promile. Podczas kontroli okazało się też, że 35-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego jest poszukiwany dwoma listami gończymi, bo nie stawił się w zakładzie karnym dla odbycia zasądzonych mu kar pozbawienia wolności.

Motorowerzysta noc spędził w policyjnym areszcie, a następnie został przewieziony do zakładu karnego. Dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Miejska TV