W Częstochowie będzie burzowo i niebezpiecznie

W ciągu najbliższej doby w Częstochowie i w regionie spodziewać się można deszczu i burz. Momentami może być naprawdę niebezpiecznie.

Od poniedziałku 12 sierpnia do wtorku 13 sierpnia spodziewać się można na częstochowskim niebie chmur. Prognozuje się, że momentami wystąpi silny deszcz, burze, a porywy wiatru mogą przekroczyć sto kilometrów na godzinę. Takie warunki potencjalnie wystąpią we wszystkich powiatach w regionie, a mniej niebezpiecznie według zapowiedzi ma być dopiero w granicach województwa łódzkiego i opolskiego. Taka pogoda może nam towarzyszyć również w ciągu nocy.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Warunki meteorologiczne z wysokim prawdopodobieństwem będą lokalnie gwałtowne i niszczycielskie. Jednocześnie ma być gorąco i duszno. Temperatura powietrza 12 sierpnia będzie przekraczać 25 stopni Celsjusza. Przed północą spadnie do ok. 20 stopni, ale w nocy oraz nad ranem 13 sierpnia termometry powinny wskazywać co najmniej 15 kresek. Następny dzień będzie nieznacznie chłodniejszy. We wtorek prawdopodobnie unikniemy również opadów deszczu.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Marcin Merda

Miejska TV