Dzik w podjasnogórskim parku

W miniony weekend jeden z miejskich parków nieopodal Jasnej Góry został zamknięty. Okazało się, że w środku zauważono dzika. Zwierzęciu nic się nie stało.

11 sierpnia Park 3 Maja został zamknięty ze wszystkich stron. Okazało się, że powodem, dla którego pielgrzymi i spacerowicze nie mogą z niego korzystać, było pojawienie się dzika, który prawdopodobnie przywędrował tam z okolic ul. Sobieskiego. Dopiero późnym wieczorem został odłowiony. Wbrew pozorom, dla zwierzęcia był to bardzo duży stres, związany nie tylko z obecnością ludzi, ale również wysoką temperaturą. Dziki preferują życie w lasach, ponieważ tam znajdują pokarm i schronienie. W ciągu dnia odpoczywają.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Podjasnogórski park zabezpieczyła policja, straż miejska i straż pożarna, pilnując, aby nikt postronny nie wszedł do środka. W Częstochowie nieoswojone zwierzęta spotykane są okazjonalnie. Akcję odławiania przeprowadziła krakowska firma Kaban, która ma doświadczenie w podobnych przedsięwzięciach. Dzik nie był ranny lub w inny sposób poszkodowany, dlatego został przewieziony w bezpieczne miejsce.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Miejska TV