Na siedem tylko jeden był sprawny! Kolejne kontrole autobusów w Częstochowie

Ponownie w trwające wakacje przeprowadzono w Częstochowie kontrole autobusów. Na siedem sprawdzonych pojazdów tylko jeden był w stanie technicznym zgodnym z wymaganiami przepisów i odjechał z dowodem rejestracyjnym.

12 sierpnia przeprowadzono w Częstochowie kolejną akcję sprawdzania stanu technicznego autobusów publicznej komunikacji zbiorowej. Przy ul. Focha Inspektorat Transportu Drogowego rozstawił mobilną linię diagnostyczną, dzięki której można w precyzyjny sposób zweryfikować np. siłę hamowania.

W przypadku jednego z pojazdów koła tylnej osi w ogóle nie hamowały, a z autobusu wyciekały duże ilości płynów eksploatacyjnych, więc postój na rolkach stacji spowodował powstanie kałuż oleju. Druga z maszyn miała popękane tarcze hamulcowe. Inne stwierdzone przez inspektorów usterki to: nadmierny luz stabilizatora, nadmierna korozja mająca wpływ na sztywność konstrukcji, opony o różnej rzeźbie bieżnika na jednej osi, nadmierne zużycie przegubów.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Zatrzymano sześć dowodów rejestracyjnych. Dodatkowo w dwóch przypadkach zakazano dalszej jazdy oraz wszczęto postępowania administracyjne na przewoźników i osoby zarządzające transportem, bo usterki zakwalifikowane zostały jako ”niebezpieczne”.

KR
Fot.: WITD w Katowicach

Więcej: Kontrole autobusów przy Orzechowskiego w Częstochowie

Miejska TV