Nielegalny transport odpadów z Niemiec do województwa śląskiego

Ciężarówką miało być przewożone alternatywne paliwo. Naprawdę do jednego ze śląskich zakładów wieziono odpady komunalne. Śmieci czekają na odesłanie do Niemiec.

9 sierpnia wojewódzkie służby zatrzymały na autostradzie A1 w Zabrzu transport odpadów komunalnych z Niemiec. Śmieci nie powinny być wwożone przez granicę. Działania policji pozwoliły w minionych latach zlokalizować w województwie śląskim szereg nielegalnych składowisk, takich jak istniejące w Kokawie w powiecie częstochowskim, nie jest to więc nowy problem.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Przechwycona ciężarówka zmierzała do jednego ze śląskich zakładów. W dokumentach figurowały odpady mogące stanowić paliwo alternatywne, ale faktycznie ich warstwa przykrywała nielegalnie przewożone odpady komunalne. Ładunek ostatecznie trafił na strzeżony parking.

Kara administracyjna, jaka grozi przewoźnikowi ze strony Inspekcji Transportu Drogowego, to 12 tys. zł. Policja prowadzi czynności w związku z popełnieniem przestępstwa wwiezienia do Polski z zagranicy odpadów komunalnych, co jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

KR
Fot. i film: WITD w Katowicach

Miejska TV