Pijana traktorzystka wwoziła gruz do lasu w Kaletach

Funkcjonariusze w trakcie patrolu zauważyli traktor bez tablic rejestracyjnych. Kierująca nim kobieta została zatrzymana. Przyznała się do zanieczyszczenia lasu.

13 sierpnia wieczorem kryminalni z tarnogórskiej komendy prowadzili działania wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej. Podczas patrolu lasu w okolicy Kalet zauważyli nietypowy ciągnik, który nie posiadał tablic rejestracyjnych oraz w ogóle nie powinien jeździć w tamtym miejscu.

Kierującą pojazdem kobietę zatrzymano do kontroli, a traktorzystką okazała się 51-letnia mieszkanka Kalet. Policjanci wyczuli też od niej alkohol. Strażnicy leśni stwierdzili, że sprawczyni przywiozła na miejsce zatrzymania gruz. W komisariacie w Kaletach w wyniku badania alkomatem okazało się, że ma prawie 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Kobieta odpowie za bezprawny wjazd do lasu i jego zanieczyszczenie gruzem, za co otrzyma grzywnę. Ponadto odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara dwóch lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Miejska TV