Śmiertelny wypadek w gminie Mstów. Trzy osoby ranne

Doszło do zderzenia trzech samochodów, kiedy z niewiadomych przyczyn BMW zjechał na przeciwny pas ruchu. W wypadku zginął mężczyzna. Ranne zostały trzy osoby.

14 sierpnia ok. 16:15 w Jaskrowie w gminie Mstów doszło do śmiertelnego wypadku. Na drodze wojewódzkiej nr 786 kierowca BMW, zmierzając z Jaskrowa do Częstochowy, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka fordem. Następnie doszło do zderzenia BMW z kolejnym samochodem, z jadącą za fordem hondą.

Trzy osoby z hondy oraz kierujący BMW zostali przewiezieni do szpitala. – Obrażenia jednego pasażera z hondy były na tyle poważne, że pomimo reanimacji niestety zmarł – mówi Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Poważnych obrażeń doznała również pasażerka hondy, 15-latka. Droga była zablokowana, bo funkcjonariusze policji musieli wykonać czynności na miejscu wypadku.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Kierowca BMW oraz forda to mieszkańcy Częstochowy. Przebadano ich na zawartości alkoholu w organizmie. Obaj byli trzeźwi. Kierujący hondą mieszkaniec powiatu częstochowskiego natomiast nie został przebadany, ponieważ wcześniej przewieziono go do szpitala. O godz. 22:00 funkcjonariusze w dalszym ciągu ustalają okoliczności zdarzenia.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Anna Mielczarek

Miejska TV