Poszukiwani sprawcy kradzieży w okolicy Opatowa

Mężczyźni włamali się do jednego z domów w Zwierzyńcu Pierwszym. Następnie ukradli pieniądze oraz złotą biżuterię. Policja publikuje portret pamięciowy i prosi o pomoc w znalezieniu sprawców.

Wydział kryminalny kłobuckiej komendy prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem, do którego doszło 16 maja do domu przy ul. Jasnej w Zwierzyńcu Pierwszym w gminie Opatów ok. 11:30. Sprawcy pokonali zabezpieczenia do drzwi wejściowych. Przedostali się do środka, a następnie splądrowali mieszkanie oraz ukradli gotówkę i złotą biżuterię. W toku wykonywania czynności sporządzono portrety pamięciowe sprawców.

Jeden z nich to mężczyzna w wieku ok. 30 lat, mający ok. 178 cm wzrostu. Ma szczupłą sylwetkę, owalną twarz, normalną cerę, ciemnopigmentowane włosy, ciemne oczy, prosty nos, usta krótkie i raczej cienkie. W dniu zdarzenia był ubrany w kurtkę koloru ciemnego w paski lub inny podobny wzór z kapturem, spodnie moro typu ”amerykańskiego żołnierza”, czarne sportowe buty.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Kolejny sprawca to mężczyzna w wieku około 60 lat, mający ok. 170 cm wzrostu, o wątłej sylwetce. Ma wąsko-owalną i szczupłą twarz, krótkie i czarne włosy, czarne oczy, śniadą cerę, prosty nos, usta średniej grubości. Funkcjonariusze opisali go, jako człowieka o romskiej (cygańskiej) urodzie. W trakcie kradzieży był ubrany w cienką, szarą czapkę z daszkiem, ciemną kurtkę z pakiem albo ściągaczem w pasie.

Ktokolwiek posiada informacje dotyczące zdarzenia lub rozpoznaje osoby z portretów pamięciowych, może się skontaktować z Komendą Powiatową Policji w Kłobucku za pomocą adresu: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, lub telefonicznie: (34) 310 92 55, (34) 310 92 80 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112. Policja gwarantuje anonimowość.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Miejska TV