Rambo będzie służył w Częstochowie

W tym miesiącu służbę w szeregach policyjnych psów patrolowo-tropiących zaczął pełnić Rambo. Dwuletni owczarek niemiecki będzie między innymi poszukiwał osób zaginionych.

Dwuletni, czarny, podpalany owczarek niemiecki kilka dni temu ukończył szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach dla psów patrolowo-tropiących do działań bez kagańca. Opiekunem zwierzęcia został przewodnik psów tropiących asp. szt. Marek Ładny z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Funkcjonariusz pełni służbę w policji już 18 lat. Ma bogate, przeszło 16-letnie doświadczenie jako przewodnik psa służbowego. Policjant stwierdził, że Rambo to zwierzę z charakterem. Jest dynamiczny, bystry i posłuszny.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Pies, wspólnie ze swoim przewodnikiem, będzie angażowany do służby patrolowo-interwencyjnej oraz poszukiwania osób zaginionych i sprawców przestępstw. Z pewnością weźmie również udział w zabezpieczaniu imprez masowych, a pokaz jego posłuszeństwa będzie atrakcją podczas spotkań policjantów z dziećmi i młodzieżą.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

Miejska TV