Sprawca śmiertelnego wypadku w Jaskrowie był po wpływem amfetaminy

W minioną środę w Jaskrowie BMW na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Zderzył się najpierw z fordem focusem, a następnie czołowo z hondą. Zginął człowiek, a kierowca BMW trafił do aresztu.

17 sierpnia funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie doprowadzili do sądu 26-letniego częstochowianina, który jest odpowiedzialny za zderzenie trzech pojazdów. Okazało się, że sprawca był pod wpływem środków psychotropowych. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do wypadku doszło w Jaskrowie w gminie Mstów 14 sierpnia. Z ustaleń policji wynika, że prowadzący BMW nie zachował należytych środków ostrożności. Podróżował w kierunku Częstochowy, a na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z fordem, a następnie czołowo z osobową hondą. Wskutek poniesionych obrażeń pasażer tego samochodu, 67-letni mieszkaniec Częstochowy, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Później stwierdzono, że sprawca wypadku był pod wpływem środków psychotropowych, tj. amfetaminy. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie, po zapoznaniu się z całością materiałów, przedstawił zatrzymanemu zarzut spowodowania wypadku i kierowania pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Wystąpił też z wnioskiem o środek zapobiegawczy, a w sobotę sędzia przychylił się do tego i zastosował wobec 26-latka tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa mężczyzna musi liczyć się z karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KR
Fot.: Anna Mielczarek

Więcej: Śmiertelny wypadek w gminie Mstów. Trzy osoby ranne

Miejska TV