Wycięcie drzew oraz nasadzenia przy alei Pokoju

W trakcie przebudowy linii tramwajowej zostanie wycięte część drzew przy alei Pokoju. Częstochowski magistrat planuje jednocześnie nowe nasadzenia. Prowadzone prace mają w niewielkim stopniu ingerować w drzewostan.

Na odcinku od Estakady do wiaduktu przy Rezerwacie Archeologicznym rośnie 230 drzew w ramach zieleni uporządkowanej. Przebudowa linii tramwajowej wymaga wycięcia sześciu roślin w miejscu inwestycji, m.in. z uwagi na potrzebę budowy peronu, oraz jednego drzewa przy Estakadzie z powodu bezpieczeństwa.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Według deklaracji Urzędu Miasta Częstochowy, po zakończeniu przebudowy w obrębie tego odcinka alei Pokoju zostaną nasadzone 22 nowe drzewa o wysokości ok. 3,5 metra. Będą to m.in. klon pospolity, platan klonolistny i lipa drobnolistna. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zapewnia natomiast, że wykonawca prac budowlanych w zakresie ochrony zieleni miejskiej rosnącej w obrębie inwestycji jest zobowiązany do zachowania rygorystycznych obwarowań także w trakcie prac na pozostałych odcinkach przebudowywanej linii tramwajowej.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Miejska TV