Dni Częstochowy w najbliższy weekend

W najbliższy weekend odbędą się Dni Częstochowy. Gwiazdami sobotniego koncertu przy pętli tramwajowej na Północy będą Kombii i Monika Lewczuk. Dzień później w Filharmonii Częstochowskiej Hania Stach przypomni przeboje Whitney Houston, a na Lisińcu odbędzie się ”Festiwal Kolorów”.

W piątek o godz. 20:00 sprzed Hali Sportowej Częstochowa wystartuje nocny wyścig zabytkowych pojazdów. 60-lecie Automobilklubu Częstochowskiego podsumuje wystawa, która zostanie otwarta w Ratuszu 24 sierpnia o 14:45. Kwadrans później na Placu Biegańskiego odbędzie się też konkurs Elegancji Pojazdów Zabytkowych. Program Dni Częstochowy wzbogacono o imprezy takie jak 38. Rajd Częstochowski i VI Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych.

24 sierpnia zaplanowano zabawę pod sceną za pętlą tramwajową przy ul. Fieldorfa-Nila. O godz. 16:00 odbędą się tam obchody Dni Działkowca, w trakcie których zostaną ogłoszone wyniki miejskich konkursów na najładniejszą działkę i najładniej ukwiecony balkon. Potem rozpocznie się muzyczna część wieczoru. O 17:30 wystąpi Apress Band, o 19:00 – Monika Lewczuk, a o 20:40 na scenę wejdą Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk, czyli Kombii. Również w sobotę na Rynku Wieluńskim między 7:00 a 15:00 będzie można poszukać ciekawych przedmiotów na Jurajskim Targu Staroci.

[huge_it_slider id=”1″]

 

25 sierpnia o 14:00 w Parku Lisiniec zacznie się Festiwal Kolorów. Dla wszystkich, którzy będą mieli ochotę pobawić się w chmurze barwnego pudru, wystąpią hip hipowcy Zeamsone i Tymek. MZDiT uruchomi z tej okazji specjalną linię autobusową nr 110. Ponadto linie nr 11 i 31 będą obsługiwane wyłącznie przez autobusy przegubowe. Przejazdy podlegają opłatom zgodnie z obowiązującą taryfą na liniach miejskich.

W niedzielny wieczór w Filharmonii Częstochowskiej zostaną również wręczone Nagrody Miasta Częstochowy w Dziedzinie Kultury oraz wyróżnienie Mecenas Kultury. Potem Hania Stach i Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka przypomną największe przeboje Whitney Houston. – Dni Częstochowy to jak co roku świetne zwieńczenie miejskiego, plenerowego lata. Serdecznie zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w tym święcie naszego miasta – program jest na tyle różnorodny, że każdy powinien znaleźć dla siebie coś ciekawego. A w tym roku okazja do świętowania jest podwójna, bo przy okazji 60-tkę obchodzi Automobilklub Częstochowski – mówi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. 26 sierpnia Dni Częstochowy zwieńczy msza święta w intencji miasta na Jasnej Górze o godz. 19:00.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Więcej: Wydarzenia Automobilklubu Częstochowskiego
Więcej: Rozkład linii specjalnej nr 110

Miejska TV