Dzień czytania komiksów w Parku Staszica

Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów to plenerowa impreza, w trakcie której można poczytać albumy na kocu, ławce czy leżaku, w cieniu drzewa lub w słońcu. Na jeden dzień Czytelnia Komiksów zostanie przeniesiona do Parku Staszica.

Komiksowe albumy na co dzień dostępne są w Ośrodku Promocji Kultury ”Gaude Mater”. 28 sierpnia będzie można poczytać je w plenerze w okolicy Altany. Między 14:00 a 20:00 zaplanowano warsztaty dla dzieci z Teatrem Nieoczywistym. W programie o 17:00 jest także spotkanie z Maciejem Kurem, współtwórcą m.in. serii komiksów ”Emilka Sza”, ”Lil i Put”, scenarzystą kontynuacji kultowej serii ”Kajko i Kokosz”.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Komiksowe Polecajki dla osób, które chcą zacząć przygodę z komiksami, ale nie wiedzą, od czego zacząć, rozpoczną się o 18:30. To również okazja, aby wymienić się rekomendacjami i wzajemnie zainteresować nowymi tytułami.

Data obchodów Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów wypada w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika Jacka Kirby’ego, twórcy znanych na całym świecie postaci z uniwersum X-Men, Hulka czy Fantastycznej Czwórki. Pomysł święta pojawił się 2010 r. Celem było pokazanie, że opowieści graficzne nie kończą się na rozrywce i mogą być równie wartościowe jak literatura.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

Miejska TV