Koalicja Obywatelska przedstawiła we Mstowie kandydata do Senatu

W wyniku rozmów między ugrupowaniami w jednomandatowych okręgach do wyższej izby Parlamentu będą startować wspólni kandydaci części opozycji. W powiatach naszego regionu wystartuje Łukasz Banaś, obecnie częstochowski radny klubu KO.

Swój start w wyborach Łukasz Banaś ogłosił na rynku we Mstowie 24 sierpnia. Miejsce jest nieprzypadkowe, kandydat pochodzi bowiem z tej części powiatu częstochowskiego, a jak zapowiada, w ciągu najbliższych sześciu tygodni zamierza odwiedzić wszystkie 38 samorządów w okręgu. – Trzy kilometry stąd, w miejscowości Jaskrów, spędziłem całe swoje młodzieńcze życie – mówi. Stwierdza również, że zna problemy okolicznych gmin.

Kandydat zapewnia, że będzie rozmawiał o nich z mieszkańcami, a wszystko zamierza notować, aby można go było po czterech latach rozliczyć z działalności. W tym samym okręgu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości startuje Ryszard Majer. Obaj będą starali się o zaufanie wyborców z powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego.

[huge_it_slider id=”1″]

 

Częstochowskiego przedsiębiorcę zarekomendowały poseł Izabela Leszczyna oraz radna Sejmiku Śląskiego, która jest zarazem także kandydatką do Parlamentu. – Łukasza Banasia znam od wielu lat jako świetnego, zaangażowanego radnego, naprawdę fantastycznego samorządowca – mówi Marta Salwierak. W jej opinii radny Koalicji jest zaangażowany w sprawy mieszkańców. – Jest osobą bardzo energiczną, pozytywną, empatyczną i wiem, że będzie fantastycznym senatorem – dodaje.

Koalicja Obywatelska zamierza realizować program szóstki Grzegorza Schetyny, co dotyczy m.in. zmian w służbie zdrowia czy stałej trzynastej emerytury. Aspirujący do izby senackiej polityk pragnie się również skupić na lokalnych kwestiach. – Tych, które właśnie dotyczą gmin, małych miejscowości, między innymi właśnie Mstowa – mówi Łukasz Banaś. Komitet bierze udział w wyborach pod hasłem Drużyna Jutra.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

Miejska TV