Donald Trump ogłosi zniesienie wiz do USA?

Wirtualna Polska, powołując się na źródła w amerykańskiej dyplomacji, informuje, że Polska zostanie nominowana do programu bezwizowego. Prezydent Stanów Zjednoczonych Ameryki miałby ogłosić taką decyzję za kilka dni w Warszawie.

Kolejna wizyta Donalda Trumpa w Polsce rozpocznie się 31 sierpnia, potrwa natomiast do 2 września. Według Wirtualnej Polski w trakcie tej podróży amerykański przywódca ogłosi historyczną decyzję, jaką jest nominowanie naszego kraju do programu ruchu bezwizowego. W innym wariancie ma to być potwierdzenie zamiaru takiej nominacji w przyszłości.

Nie stanie się tak przypadkiem. Stany Zjednoczone uzależniają zniesienie wiz od osiągnięcia progu poniżej trzech procent odmów przy składaniu wniosków wizowych. Polscy obywatele prawdopodobnie właśnie spełniają ten warunek.

Co istotne, Donald Trump odwiedzi dwa kraje sojusznicze, Polskę i Danię. – Pierwszego września 2019 roku w 80. rocznicę rozpoczęcia drugiej wojny światowej prezydent i pierwsza dama wezmą udział w uroczystościach rocznicowych i odwiedzą miejsca pamięci w Warszawie – zapowiedziała Ambasada USA w Polsce. Natomiast dzięki zaproszeniu Jej Królewskiej Mości Małgorzaty II amerykański prezydent będzie uczestniczył w Skandynawii w serii spotkań dwustronnych oraz spotka się z liderami duńskiego biznesu. Waszyngton zapowiada, że wizyty będą okazją do podkreślenia historycznych więzi między Stanami Zjednoczonymi, Polską i Danią.

Zniesienie wiz było jednym z elementów kampanii wyborczej kandydata Republikanów na Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Służyło pozyskaniu głosów tamtejszej Polonii. Spełnienie przez obywateli polskich narzuconych kryteriów może pozwolić znieść amerykańskiej administracji obowiązek wizowy, co korzystnie wpłynie na starania o reelekcję.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Źródło: Wirtualna Polska

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV