Nastolatek napadał na częstochowskich przechodniów. Trafił do aresztu

Młody mężczyzna zaczepił na chodniku przechodnia. Zagroził mu narzędziem przypominającym broń i zabrał plecak. Tego samego dnia w podobny sposób popełnił jeszcze trzy przestępstwa.

18-latek prawdopodobnie popełnił szereg przestępstw, takich jak rozboje i kradzieże. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu kilku zarzutów przez prokuratora. Sędzia zadecydował natomiast o umieszczeniu podejrzanego na trzy miesiące w areszcie.

W minioną sobotę, 24 sierpnia, policjanci z komisariatu I zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie rozboju. Śledczy ustalili, że młody człowiek zaczepił na chodniku przypadkowego przechodnia i poprosił o papierosa, a następnie przy użyciu narzędzia przypominającego broń groził mu oraz przywłaszczył plecak. W tym samym dniu w podobny sposób 18-latek dokonał jeszcze trzech przestępstw.

Działania w tej sprawie podjęli patrolowcy z jedynki, którzy zatrzymali sprawcę w bezpośrednim pościgu. Zabezpieczony przedmiot to prawdopodobnie pistolet pneumatyczny. Okazało się również, że to nie jedyne przewinienia, które ciążą na podejrzanym. Podczas dalszych czynności kryminalni ustalili, że mężczyzna na przełomie marca i kwietnia dopuścił się jeszcze trzech bezprawnych czynów.

Po przeanalizowaniu akt sprawy prokurator z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Północ wystąpił z wnioskiem o areszt wobec 18-latka. Sąd przychylił się do tego wniosku i zadecydował o umieszczeniu podejrzanego na najbliższe trzy miesiące za kratkami.

KR
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV