Pijany kierowca pytał policjantów o drogę na dożynki w Pankach

Doszło do niecodziennego zatrzymania kierowcy. Mężczyzna podjechał do policyjnych motocyklistów i zapytał o drogę na piknik. Nie dotarł samochodem do celu podróży, bo miał promil alkoholu w organizmie.

W minioną niedzielę 25 sierpnia odbywały się dożynki powiatowe w Pankach w powiecie kłobuckim. Piknik zabezpieczali policjanci. W pewnej chwili do mundurowych z kłobuckiej drogówki, którzy patrolowali ul. 1-go Maja na motocyklach, podjechał opel astra. Kierowca samochodu zapytał policjantów o drogę na imprezę, mającą odbywać się po oficjalnej części uroczystości.

Funkcjonariusze wskazali kierowcy drogę, jednak 27-latek wzbudził u nich podejrzenia i wcześniej sprawdzili jego stan trzeźwości. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że prowadzący opla jest pijany. Mieszkaniec Kłobucka miał w swoim organizmie blisko promil alkoholu.

Mundurowi uniemożliwili mu dalszą jazdę oraz zatrzymali prawo jazdy. Teraz mężczyzna będzie musiał liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą mu wysoka grzywna, orzeczeni zakazu kierowania pojazdami, a nawet kara 2 lat więzienia.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV