W Częstochowie ponad 30 stopni. Będzie jeszcze cieplej

We wszystkich województwach oprócz podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego będzie doskwierać nam dzisiaj tropikalna pogoda. W Częstochowie dotkliwie wysokiej temperatury można spodziewać się co najmniej do weekendu.

28 sierpnia w Częstochowie w ciągu dnia termometry wskażą 31-32 stopnie Celsjusza. Prawdziwie tropikalna będzie nadchodząca noc, ponieważ około północy wciąż będą to 22-23 kreski, a takie warunki utrzymają się do rana. W czwartek 29 sierpnia będzie jeszcze goręcej. W ciągu dnia według prognoz powietrze w cieniu będzie miało do 33, a w nocy z czwartku na piątek około 20 stopni.

Według synoptyków zagrożenie, wynikające z bardzo wysokich temperatur, będzie dotyczyć województwa śląskiego co najmniej do najbliższej soboty, czyli ostatniego dnia miesiąca. Jednocześnie przewiduje się, że między 28 a 31 sierpnia w Częstochowie oraz wszystkich okolicznych powiatach pojawią się burze, którym może towarzyszyć grad. Jeśli wystąpią opady, stanie się to prawdopodobnie w godzinach wieczornych oraz po zmierzchu. Ostrzeżenia przed niekorzystną pogodą dotyczą obecnie niemal całego kraju.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV