Zmarł motocyklista potrącony przy św. Rocha

Doszło do wypadku. Na miejsce zjawili się funkcjonariusze policji oraz ratownicy medyczni. Życia potrąconego przez samochód motocyklisty nie udało się uratować.

28 sierpnia ok. 9:10 rano na ul. Św. Rocha w Częstochowie doszło do śmiertelnego wypadku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący audi, kiedy przejeżdżał przez jezdnię, nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. W wyniku tego zdarzenia i poniesionych obrażeń kierowca jednośladu, pomimo podjętej reanimacji, zmarł.

Po wypadku do działań przystąpiły służby. – Policja zabezpiecza miejsce zdarzenia, na miejscu pracuje technik kryminalistyczny wraz z prokuratorem – przed godz. 11:00 informowała Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Funkcjonariusze będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Kierowca osobówki to 31-letni mieszkaniec Częstochowy. W trakcie wypadku był trzeźwy. Prowadzący motocykl, który poniósł śmierć, to natomiast 41-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. W tym okresie wakacyjnym na częstochowskich drogach doszło do czterech śmiertelnych zdarzeń. W minionym roku w tym samym czasie w wypadkach zginęło aż dziewięć osób.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Komenda Miejska Policji w Częstochowie (w tym zdjęcie poglądowe)

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV