Dożynki jasnogórskie i utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend odbędzie się Krajowa Wystawy Rolnicza – Ogólnopolskie Dożynki Jasnogórskie oraz Dni Europejskiej Kultury Ludowej. W ramach imprezy będzie można skorzystać z oferty prezentowanej na stoiskach z rękodziełem, wziąć udział w wystawach i koncertach oraz pokazach maszyn rolniczych.

Jasnogórskie dożynki rozpoczną się 30 sierpnia od targów sztuki ludowej na Placu Biegańskiego między 10:00 a 20:00, które będą trwać również w sobotę i niedzielę. 31 sierpnia o 9:00 w okolicach Miejskiej Galerii Sztuki przy al. NMP odbędzie się oficjalne otwarcie XXVIII Krajowej Wystawy Rolniczej i XX Dni Europejskiej Kultury Ludowej. Wezmą w nim udział m.in. przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, władz Częstochowy i Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

1 września o 11:00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta Dożynkowa na Błoniach Jasnogórskich. Na godzinę 15:00 zaplanowano przejazd kolumny zabytkowych ciągników rolniczych po terenie wystawy, a na godzinę 17.00 występ Kapeli Ludowej ”Rybnianie” Gminnego Ośrodka Kultury w Mykanowie. Dożynkom będzie towarzyszył szereg wydarzeń kulturalnych.

Jednocześnie wystąpią utrudnienia dla kierowców i mieszkańców. Od godz. 8:00 w piątek do 22:00 w niedzielę zamknięte dla ruchu kołowego będą obie jezdnie III al. Najświętszej Maryi Panny i ul. Kossak-Szczuckiej. Od 17:00 30 sierpnia do 22:00 1 września wyłączony z ruchu kołowego zostanie lewy pas na ul. Dąbrowskiego i ul. Nowowiejskiego oraz ul. Śląskiej i ul. Kilińskiego, na odcinkach przyległych do placu Biegańskiego.

Część wystawy znajdzie się na początku al. Sienkiewicza, a w środkowym pasażu na odcinku II al. NMP od placu Biegańskiego do al. Kościuszki znajdzie się kiermasz handlowy. Postój taksówek nie będzie funkcjonował po obu stronach III alei, ale trasy autobusów MPK pozostaną bez zmian.

KR

Więcej: Krajowa Wystawa Rolnicza i Dni Europejskiej Kultury Ludowej

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV