Opel jechał 134 km przez Kleśniska. Jak zgłosić takie przypadki?

Mieszkańcy sami zgłosili przekraczanie prędkości w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do weryfikacji zgłoszenia przystąpili policjanci z kłobuckiej drogówki. Na miejscu zatrzymali prawo jazdy.

28 sierpnia mundurowi z drogówki kilkukrotnie kontrolowali prędkość na ulicach Jaworskiej w Kleśniskach. Wybór miejsca prowadzonych pomiarów nie był przypadkowy, ponieważ wynikał ze zgłoszeń, jakie policja otrzymała za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To anonimowe narzędzie, dzięki któremu można powiadomić służby. Z przekazywanych informacji wynikało, że kierowcy przekraczają w tej miejscowości w gminie Lipie właśnie dozwoloną prędkość.

Podczas weryfikacji mundurowi zatrzymali kolejne prawo jazdy. Na trzy miesiące dokument stracił 25-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego. Kierowca jechał oplem vectra z prędkością 134 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Dodatkowo otrzymał mandat, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala policji odpowiednio dyslokować patrole, zarówno w trakcie codziennej służby, jak i konkretnych działań i akcji ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Korzystać z tego narzędzia można poprzez stronę internetową, na której widnieją już dodane sprawy.

Przy zgłoszeniu należy wybrać właściwą kategorię. Są to takie przypadki jak dzikie wysypiska śmieci, bezpańskie psy, znęcanie się nad zwierzętami, niewłaściwa infrastruktura drogowa czy organizacja ruchu, nielegalne rajdy samochodowe, wypalanie traw, kłusownictwo, wycinka drzew, spożywanie alkoholu w niedozwolonym miejscu. W zgłoszeniu należy opisać zdarzenie, dni tygodnia, porę dnia, ewentualnie udokumentować przypadek, np. za pomocą zdjęć. Nie jest konieczne podawanie swoich danych, takich jak nazwisko czy numer telefonu.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku

Więcej: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV