W Kamienicy utonął szesnastolatek

W trakcie kąpieli w zbiorniku po kopalni kruszywa doszło do tragedii. Pod lustrem wody zniknął nastolatek. W jego poszukiwaniach wzięło udział w sumie osiem zastępów straży pożarnej.

W czwartek 29 sierpnia doszło do tragedii przy ul. Częstochowskiej w Kamienicy w gminie Woźniki w powiecie lublinieckim. Ok. 16:40 Komenda Powiatowa PSP w Lublińcu otrzymała informację o topiącej się osobie. W wygaszonej żwirowni kąpało się dwóch nastolatków, ale jeden z nich zasłabł i zniknął pod lustrem wody. Kolega ruszył mu na pomoc. Niestety nie zdołał wyciągnąć 16-latka na brzeg.

Na miejsce zdarzenia, od razu zadysponowano trzy zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Lublińcu wraz ze specjalistyczną łodzią ratowniczą z silnikiem zaburtowym, Ochotniczą Straż Pożarną z Kamienicy Śląskiej oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Bytomiu – poinformował st. kpt. Wojciech Kwapień z Komendy Powiatowej PSP w Lublińcu. Kiedy ratownicy dojechali na miejsce, świadkowie wskazali miejsce, gdzie zniknął młody mężczyzna, w odległości ok. 18 metrów od linii brzegu.

Dwóch nurków prowadziło przeszukiwanie dna zbiornika. Na miejscu zjawiła się policja i Zespoły Ratownictwa Medycznego. Ciało nastolatka znaleziono po trzech godzinach. 30 sierpnia Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu poinformowała, że akta sprawy zostały przekazane prokuraturze. Będą wyjaśniane dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: KP PSP w Lublińcu

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV