Dwunastolatka urodziła dziecko. Do dziś nikomu nie przedstawiono zarzutów

W lipcu bieżącego roku dwunastolatka z województwa śląskiego urodziła dziecko. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała – Północ. Do września nie postawiono nikomu w tej sprawie zarzutów.

Ze względu na dobro dziewczynki nie są podawane szczegóły postępowania. Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała – Północ w Bielsku-Białej prowadzi śledztwo w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego z małoletnią pokrzywdzoną w wieku dwunastu lat. Jest to czyn. z art. 200 kodeksu karnego. W myśl par. 1. kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat piętnastu lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat dwóch do dwunastu.

Pokrzywdzona w wyniku zaistniałego zdarzenia zaszła w ciążę. Urodziła zdrowe dziecko, już w trakcie trwającego śledztwa. Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożył do organów ścigania sąd rodzinny, pod którego opieką znajdowała się pokrzywdzona.

2 września Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej poinformowała, że postępowanie prowadzone jest w sprawie, a do tej pory nikomu nie przedstawiono zarzutów. Oznacza to, że tożsamość ojca, a jednocześnie sprawcy nie jest pewna. Zgodnie z obowiązującą procedurą prokuratura złożyła wniosek o przesłuchanie małoletniej pokrzywdzonej przed sądem. Obecnie trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu posiedzenia w tej sprawie.

KR

Więcej: Dwunastolatka z województwa śląskiego urodziła dziecko

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV