Kończy się przebudowa ulicy Korfantego w Częstochowie

Umowa na przebudowę została podpisana w sierpniu zeszłego roku. Inwestycja ma na celu przede wszystkim lepsze skomunikowanie zakładów z okolic strefy ekonomicznej.

Z powodu prac budowlanych ul. Korfantego od Ronda Szwejkowskiego do Skweru Lotników w miniony weekend od 31 sierpnia do 1 września była nieprzejezdna w obu kierunkach. W tym czasie była układana warstwa ścieralna nawierzchni. Roboty na 2,5-kilometrowym odcinku zakończą się za miesiąc. Mają poprawić obsługę terenów inwestycyjnych w ich sąsiedztwie. Koszt przebudowy to około 22,5 mln zł.

Wśród dotychczasowych inwestorów znajduje się np. X-KOM – polska spółka, która zajmuje się sprzedażą sprzętu komputerowego, elektronicznego czy oprogramowania. Przedsiębiorstwo zbudowało przy ul. Bojemskiego centrum obsługi logistycznej, magazynowej oraz usługowej. Prowadzonym pracom drogowym w miniony weekend przyglądał się m.in. Krzysztof Matyjaszczyk. – To kolejna inwestycja w ramach programu ”Lepsza Komunikacja w Częstochowie”, która jednocześnie będzie oddziaływać na aspekty ekonomiczne i przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego miasta – stwierdził prezydent Częstochowy.

Zakres prac objął wykonanie jezdni o szerokości siedmiu metrów i przebudowę istniejących skrzyżowań, czyli korektę łuków i wymianę nawierzchni na wlocie. Do tego budowę ciągu pieszo-rowerowego po prawej stronie ulicy na całym odcinku oraz po lewej stronie do zjazdu na teren huty przed Skwerem Lotników.

Powstały również odcinki ciągu pieszego w obrębie skrzyżowań i przy przystankach autobusowych oraz miejsca parkingowe dla samochodów ciężarowych. Skwer Lotników przeszedł przebudowę, aby została wydzielona pętla dla zawracania autobusów. Całości dopełnia budowa kanalizacji deszczowej oraz zainstalowanie nowego oświetlenia.

KR
Fot.: Urząd Miasta Częstochowy

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV