Tomasz Jaskóła nie kandyduje w tych wyborach

Pochodzący z Częstochowy poseł nie będzie kandydował w najbliższych wyborach parlamentarnych. Na przeszkodzie stanął m.in. start działaczy ruchu Kukiz’15 z list Polskiego Stronnictwa Ludowego.

2 września Tomasz Jaskóła poinformował, że wraz z najbliższymi mu osobami oraz współpracownikami zdecydował, że w październikowych wyborach nie będzie kandydował. Na przeszkodzie stanęło porozumienie, które zawiązało się między ugrupowaniem Pawła Kukiza a Polskim Stronnictwem Ludowym. Tomasz Jaskóła startował właśnie z ramienia ruchu Kukiz’15. Uznał, że nie widzi dla siebie miejsca ”w egzotycznym projekcie koalicji z PSL”.

Przez całą swoją kadencję walczyłem z patologiami oraz nadużyciami między innymi przedstawicieli tej partii w moim okręgu wyborczym. Nie wyobrażam sobie być na jednej liście wyborczej z przedstawicielami tego ugrupowania. Do końca jestem wierny swoim ideom z którymi szedłem do Sejmu w 2015 r. – napisał na portalu społecznościowym.

Według sondażu Polska Press Grupy, opublikowanego przez ”Polska. Times” 1 września, w niższej izbie Parlamentu znalazłyby się tylko cztery ugrupowania. Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem 45 proc. wyborców, co daje mu większość mandatów w Sejmie. Koalicja Obywatelska może liczyć na 30 proc. głosów. Sojusz Lewicy Demokratycznej posługujący się logiem ”Lewica” wskazało 11 proc. ankietowanych, a wspomniane wyżej Polskie Stronnictwo Ludowe uzyskało 6-procentowe poparcie. Poniżej 5-procentowego progu znalazła się Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Tomasz Jaskóła zadeklarował, że dalej będzie działał publicznie. – Mam nadzieję, że Fundacja Order Jana III Sobieskiego da mi podobną satysfakcję z pracy na rzecz Polski, jak praca w polskim Parlamencie – napisał. Obecnie przynależy do koła Unia Polityki Realnej. Cztery lata temu w okręgu częstochowskim zaufało mu ok. 11 tys. wyborców. Złożył ponad ćwierć tysiąca interpelacji.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Tomasz Jaskóła – Poseł na Sejm RP

Więcej: Sondaż w Polska. Times

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV