W trakcie wymiany butli doszło do wybuchu gazu w Dąbrowie Zielonej

W domu jednorodzinnych doszło do wybuchu gazu. Ranne zostały trzy osoby, w tym jedna ma poważne obrażenia ciała.

W sobotę 31 sierpnia ok. 11:40 w Dąbrowie Zielonej w powiecie częstochowskim w jednym z domów doszło do wybuchu gazu. Pierwsza informacja mówiła o wybuchu butli, co nie potwierdziło się na miejscu zdarzenia, w które skierowani zostali m.in. strażacy.

Do eksplozji doszło w murowanym, parterowym domu jednorodzinnym. – Przed przybyciem zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejscu był już Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy trzem osobom poszkodowanym, znajdującym się wewnątrz budynku w trakcie wybuchu – mówi st. kpt. Kamil Dzownnik z Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie. Lekarz zdecydował o przewiezieniu dwóch osób do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce w Częstochowie. Najbardziej poszkodowany 55-letni mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Pozostali poszkodowani są w wieku 80 oraz 86 lat. Do zdarzenia doszło podczas wymiany butli gazowej na nową. Strażacy ugasili pożar, który pojawił się po eksplozji oraz oddymili i przewietrzyli pomieszczenia. Wygasili kuchnię węglową. Wynieśli również na zewnątrz i schłodzili butlę. Wybuch uszkodził budynek. Na miejscu był obecny nadzór budowlany oraz policja.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV