Ciężarówka na DK1 uderzyła w barierki. Przejazd był zablokowany w obie strony

Kierowca jechał krajową jedynką na nitce w stronę Warszawy. Samochody przed nim zaczęły hamować. Aby nie uderzyć w inne pojazdy, ciężarówka skręciła w bok. DK1 została zablokowana.

3 września ok. 2:30 w Bogusławicach w gminie Kruszyna w powiecie częstochowskim ciężarówka uderzyła w barierki. Zablokowany został przejazd DK1. Na nitce prowadzącej w stronę Warszawy kierujący tirem zobaczył przed sobą hamujące samochody i skręcił, aby nie wjechać w tył poprzedzających pojazdów.

Uderzył w bariery dzielące nitki jezdni, które zostały uszkodzone na odcinku około trzystu metrów, a z samej ciężarówki nastąpił wyciek ropy. Zaraz po zdarzeniu przejazd w obu kierunkach, w stronę Warszawy i Katowic, był zablokowany. Po zneutralizowaniu wycieku droga do stolicy została otwarta, natomiast bariery leżały na nitce prowadzącej na południe, czego skutkiem były utrudnienia w ruchu.

Zostały zorganizowane objazdy z miejscowości Wikłów do trasy DK91 i już drogą do Częstochowy – relacjonuje Katarzyna Zomerfeld z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Kierowca ciężarówki, 33-latek z województwa śląskiego, był trzeźwy. Funkcjonariusze zakładają wstępnie, że nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Trasa jest prowizorycznie przegrodzona.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl
Fot.: Marcin Merda

[huge_it_slider id=”1″]

 

 

Miejska TV