Włókniarz w plebiscycie PGE Ekstraligi

Trwa głosowanie w plebiscycie speedwayowej Ekstraligi. W konkursie kandydatami są również osoby związane z częstochowskim zespołem.

1 września rozpoczęło się oficjalne głosowanie w plebiscycie PGE Ekstraligi. Konkurs na żużlowych bohaterów sezonu 2019 potrwa do 23 września. Finał oraz rozdanie nagród głównych w postaci ”Szczakielów” odbędzie się natomiast 7 października na uroczystej gali organizowanej przez PGE Ekstraligę.

Wśród nominowanych przez Kapitułę konkursową nie zabrakło częstochowskich Lwów. forBET Włókniarz Częstochowa reprezentować będą Michał Gruchalski w kategorii Najlepszy Junior Sezonu, Marek Cieślak – Najlepszy Trener/Menadżer Sezonu oraz Leon Madsen – Najlepszy Zawodnik Zagraniczny Sezonu. Do tego pod głosowanie poddane zostały oficjalne wzory kevlarów, w których w tegorocznym sezonie startowały wszystkie drużyny w PGE Ekstralidze.

”Złoty Szczakiel” jest nagrodą specjalną, a do tej pory otrzymali ją Jerzy Szczakiel, Tomasz Gollob oraz Jarosław Hampel i Roman Jankowski. Laureaci pozostałych kategorii otrzymują ”Szczakiele”, statuetki nazwane na cześć pierwszego polskiego Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu.

KR
Źródło: Mateusz Żesławski / wlokniarz.com

Więcej: Głosy można oddawać za pośrednictwem strony konkursowej

 

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV