Częstochowianin ukradł kosmetyki i perfumy za ponad dwanaście tysięcy złotych

Młody mężczyzna dokonywał kradzieży od kilku miesięcy. Scenariusz za każdym razem był podobny. Częstochowianin wykorzystywał nieuwagę obsługi i zabierał najdroższe kosmetyki oraz perfumy.

Kilka dni temu operacyjni z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali częstochowianina, który miesiącami dokonywał sklepowych kradzieży. 22-latek został zatrzymany w wyniku pościgu, po tym, jak na ulicy rozpoznali go śledczy.

Policjanci pracujący nad serią podobnych przestępstw ustalili, że mężczyzna jest odpowiedzialny za szereg zdarzeń. Z dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że dokonał co najmniej 15 kradzieży sklepowych, a za każdym razem częstochowianin wykorzystywał nieuwagę obsługi i kradł najdroższe kosmetyki oraz perfumy.

Precedens trwał od maja tego roku, a łączną wartość skradzionych przedmiotów szacowana jest na ponad 12 tys. złotych. Mężczyzna ze złodziejskiego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Dodatkowo okazało się, że 22-latek był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu. Decyzją prokuratury został objęty dozorem policyjnym.

KR

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV