Częstochowski biskup tłumaczy dzieciom, jak rząd troszczy się o rodzinę

W telewizji Trwam nadawany jest program ”Kropelka radości”. W jednym z odcinków prowadzący program, ksiądz biskup Antoni Długosz, wyjaśnił dzieciom, w jaki sposób troszczy się o nich państwo.

Ksiądz biskup zwrócił dzieciom uwagę, że nie powinni wymagać od rodziców nowych rzeczy, ale dziękować za to, co otrzymują. – Oni nie zawsze są w stanie spełnić wszystkie wasze zachcianki – tłumaczył uczestnikom ”Kropelki radości”. Pochodzący z Częstochowy duchowny stwierdził też, że cieszy się, iż nasz obecny rząd troszczy się o rodzinę. Za przykład, w trakcie programu z udziałem najmłodszych, podał świadczenie 500 plus dla każdego dziecka. – Czy to nie piękne? I wy przynosicie pięćset złotych teraz rodzinie – powiedział. Podkreślił, że będzie tak do osiągnięcia przez młodych ludzi osiemnastego roku życia.

Trzysta złotych dostaniecie jako wyprawkę na początku roku szkolnego, prawda, żeby rodzice wam kupili przybory szkolne, co jest bardzo ważne. Już to odciąża budżet rodziców – wyjaśnił ks. Antoni Długosz. – A także państwo się troszczy i daje dotacje na szkoły, na szpitale dla dzieci, kliniki dla dzieci, bo dziecko jest najpiękniejszym skarbem. Dlatego Ojciec Święty wiele razy przypominał, że jeżeli państwo, rząd troszczy się o dzieci, to jest wtedy to państwo silne i bogate, bo przyrost dzieci świadczy o wielkości i mocy każdego państwa.

Ksiądz biskup jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych duchownych w Polsce. Prowadził w telewizji publicznej ”Ziarno”, program ewangelizacyjny dla najmłodszych. Jest autorem książek oraz piosenek. Został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, natomiast na wniosek częstochowskich dzieci otrzymał Order Uśmiechu.

Krzysztof Rygalik
rygalik@miejska.info.pl

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV