Kradzieże w kłobuckich dyskontach. Sprawcy zostali zatrzymani

Mężczyźni okradali dyskonty na terenie dwóch województw. Łupem złodziei najczęściej padały ekspresy do kawy, chemia gospodarcza oraz narzędzia. Zostali zatrzymani w Kłobucku.

Kłobuccy kryminalni dostali informację, że na terenie jednego ze sklepów samoobsługowych przy ul. Staszica w Kłobucku mogło dojść do kradzieży, a sprawcy prawdopodobnie poruszają się jeszcze po terenie miasta. Policjanci podzielili się. W czasie, gdy jeden zespół sprawdzał okradziony sklep, kolejny pojechał w rejon drugiego dyskontu tej samej sieci przy ul. Różanej.

Przypuszczenia funkcjonariuszy, że sprawcy mogą chcieć ograbić kolejny market, potwierdziły się. Kryminalni wytypowali grupę podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Po kilku minutach obserwacji policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali trzech mieszkańców województwa łódzkiego w wieku 15, 20 i 37 lat.

W samochodzie, którym poruszali się zatrzymani, śledczy odnaleźli towary skradzione kilkadziesiąt minut wcześniej z dyskontu przy ul. Staszica oraz inne, pochodzące z kradzieży w sklepie tej samej sieci na terenie powiatu radomszczańskiego w województwie łódzkim. Łupem złodziei najczęściej padały ekspresy do kawy, chemia gospodarcza oraz narzędzia.

Pełnoletni zatrzymani trafili do celi, natomiast nieletni spędził noc w policyjnej izbie dziecka. Dwóch podejrzanych usłyszało zarzuty. Najstarszy z nich, 37-latek, już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Dokładne okoliczności sprawy wyjaśniają teraz kłobuccy śledczy pod nadzorem częstochowskiej prokuratury. Prawdopodobnie zarzuty przedstawione podejrzanym zostaną uzupełnione o inne czyny. Za popełnione przestępstwa podejrzanym grozi kilkuletnie pozbawienie wolności, natomiast sprawą nastolatka zajmie się sąd rodzinny.

KR
Fot.: Komenda Powiatowa Policji w Kluczborku

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV