Motocyklista potrącił na pasach wózek z niemowlęciem i pojechał dalej

Kobieta prawidłowo przechodziła z czteromiesięcznym dzieckiem przez przejście dla pieszych. W pewnym momencie w wózek uderzył motocyklista. Mężczyzna nie miał nawet uprawnień do kierowania pojazdem.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło przy ul. Paderewskiego w Lubinie na Dolnym Śląsku. Przez przejście dla pieszych przechodziła 78-latka z wózkiem, w którym znajdowała się jej czteromiesięczna wnuczka. Przejeżdżający motocyklista nie ustąpił kobiecie pierwszeństwa i uderzył w dziecięcy wózek, po czym pojechał dalej.

Zgłoszenie o potrąceniu policja otrzymała od świadka, który przekazał funkcjonariuszom zarejestrowany za pomocą kamery samochodowej materiał, który pokazuje całe zdarzenie. 2 września komenda w Lubinie upubliczniła to nagranie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mundurowi ustalili, że podejrzanym o ten czyn jest mieszkaniec Lubina. Okazało się też, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 26-latek odpowie przed sądem. Grozi mu grzywna do 5 tys. zł oraz zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do trzech lat. Dziecko oraz jego babcia nie zostali ranni.

KR
Żródło: mł. asp. Anna Szajbler / Zespół ds. Profilaktyki Społecznej / KPP Lubin
Film: Komenda Powiatowa Policji w Lubinie

[huge_it_slider id=”1″]

 

Miejska TV